Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Podziękowania za bohaterskie czyny

Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski razem z Komendantem Powiatowym Policji w Kutnie insp. Dariuszem Walichnowskim i przedstawicielami gmin podziękował osobom, które dokonały obywatelskich ujęć w ostatnim czasie na terenie powiatu kutnowskiego.

Otwarcie pracowni biologicznej w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica Nr 1 w Kutnie

W czwartek 8 września odbyło się uroczyste otwarcie pracowni biologicznej w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica Nr 1 w Kutnie. W wydarzeniu uczestniczył Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski.

Ważna inwestycja w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym

Modernizacja warta ponad 7 milionów złotych odmieni funkcjonowanie szpitala.

Starostowie podpisali deklarację powołania RPU

Rzecznik Praw Ucznia miałby się pojawić w każdej szkole powiatowej.

Muzeum Zamek w Oporowie zostanie odrestaurowany

Częścią jaka zostanie zrekonstruowana, będą ceglane schody. Wzmocnione zostaną również ściany nośne zamku.

Dyrektor Muzeum Zamku w Oporowie – Anna Majewska-Rau podpisała umowę z marszałkiem Województwa łódzkiego – Grzegorzem Schreiberem na prace konserwatorskie/restauratorskie w obiekcie muzealnym znajdującym się na terenie Powiatu Kutnowskiego.

Zadanie o nazwie: „Projekt wzmocnienie konstrukcji ścian nośnych wraz z rekonstrukcją ceglanych schodów z murów obronnych na dziedziniec gotyckiego zamku w Oporowie” zostanie wykonany, aby poprawić bezpieczeństwo przebywających w nim pracowników oraz turystów.

Cieszy nas ta renowacja. Muzeum Zamek w Oporowie jest perłą Powiatu Kutnowskiego i należy o niego dbać. Dzięki temu dłużej będziemy mogli nacieszyć oczy wspaniałym zabytkiem, który jest jednym z największych atrakcji turystycznych regionu – mówi Magdalena Krupińska-Kotulska, Wicestarosta Kutnowski.

 

Na powyższy cel z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego otrzymano dofinansowanie w wysokości: 51 000,00 zł

 

Termin wykonania zadania: 30 listopada 2021r.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-09-06 15:11przez:
Opublikowano:2021-09-06 15:11przez: Paweł Albiniak
Podmiot udostępniający: Starostwo Powiatowe w Kutnie
Odwiedziny:736

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo