Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Starosta Powiatu Łaskiego z wizytą w Kutnie

Daniel Kowalik spotkał się z Piotrem Wołoszem.

Trwa termomodernizacja sali gminastycznej przy ul. Przemysłowej

Starosta kutnowski wraz z wicestarostą spotkali się z wykonawcą i inspektorem nadzoru, aby omówić przebieg prac.

Wybrano nowego dyrektora ZSZ nr 2 w Kutnie

Komisja konkursowa wyłoniła nowego dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dra Antoniego Troczewskiego w Kutnie

Dożynki tuż tuż... omawiano szczegóły wydarzenia

Za nami spotkanie, na którym omawiano szczegóły zbliżających się Dożynek Powiatowo-Gminnych w Dąbrowicach. Dyskutowano na temat względów bezpieczeństwa, rozmieszczenia poszczególnych stoisk oraz uwzględnienia dróg komunikacyjnych.

Obchody 82. rocznicy Bitwy nad Bzurą w Kozłowie Szlacheckim

12 września w Kozłowie Szlacheckim (w gm. Nowa Sucha pow. Sochaczewski) odbyły się obchody 82. rocznicy Bitwy nad Bzurą. Uroczysta Msza Święta w tej intencji odbyła się w kościele parafialnym pw. Św. Mikołaja. Podczas mszy Starosta Kutnowski Daniel Kowalik odznaczył ks. prob. Władysława Czaplickiego orderem
„Zasłużony dla Powiatu Kutnowskiego”.

W uroczystościach brali udział Starosta Kutnowski – Daniel Kowalik, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego – Tomasz Walczewski oraz radny Powiatu – Marek Drabik.

Miałem ogromny zaszczyt uhonorować ks. Władysława Czaplickiego medalem "Zasłużony dla Powiatu Kutnowskiego – mówił po obchodach Danel Kowalik, Starosta Kutnowski - Ksiądz Władysław w latach 1987-1988 pełnił posługę w parafii w Strzelcach następnie w latach 1998-2002 w parafii pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej. Od 2007 roku pełni posługę jako proboszcz w Kozłowie Szlacheckim. Od początku swojej posługi w Kozłowie Szlacheckim, włączył się w działania patriotyczne, mające na celu wskrzeszenie i utrzymanie w ludzkiej pamięci, wydarzeń z września 1939 r. – dodaje Daniel Kowalik

Niemałe są zasługi księdza proboszcza dla upamiętnienia żołnierzy 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. Księcia Józefa Poniatowskiego z Kutna, gdzie duża część składu osobowego to mieszkańcy Powiatu Kutnowskiego. Był współorganizatorem uroczystości patriotycznej z udziałem śp. Biskupa Józefa Zawitkowskiego, władz Powiatu Kutnowskiego, jego mieszkańców i młodzieży w dniu 16.09.2009 r., pod pomnikiem w Nowym Dębsku.

Aktywnie włączył się również w działania, które doprowadziły do zorganizowania i przeprowadzenia rekonstrukcji historycznej w dniu 11.09.2010 r., poświęconej walkom żołnierzy 37pp z Niemcami . Ściśle współpracował z lokalnymi stowarzyszeniami, samorządem gminnym, które dbały i wciąż dbają o ochronę miejsc związanych z pochówkiem żołnierzy z Powiatu Kutnowskiego na terenie Gminy Nowa Sucha.

Od 2008 r. ksiądz proboszcz bierze udział w corocznych, wrześniowych uroczystościach patriotycznych poświęconych walkom żołnierzy 37pp w 1939 r. na terenie Nowego Dębska, Kozłowa Szlacheckiego i okolic, dba o miejsca pamięci i pochówku poległych na terenie parafii, żołnierzy. Ksiądz Władysław związany jest z Powiatem Kutnowskim poprzez posługę duszpasterską w Strzelcach i Kutnie oraz przez nieustającą pamięć o żołnierzach września, mieszkańcach Powiatu Kutnowskiego.

Po uroczystościach kościelnych udano się na cmentarz parafialny, gdzie pod pomnikami upamiętniającymi wydarzenia z 1939r. złożono kwiaty na znak uczczenia pamięci żołnierzy poległych podczas Bitwy nad Bzurą.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-09-13 14:07przez:
Opublikowano:2021-09-13 14:10przez: Paweł Albiniak
Podmiot udostępniający: Starostwo Powiatowe w Kutnie
Odwiedziny:157

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo