Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Podziękowania za bohaterskie czyny

Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski razem z Komendantem Powiatowym Policji w Kutnie insp. Dariuszem Walichnowskim i przedstawicielami gmin podziękował osobom, które dokonały obywatelskich ujęć w ostatnim czasie na terenie powiatu kutnowskiego.

Otwarcie pracowni biologicznej w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica Nr 1 w Kutnie

W czwartek 8 września odbyło się uroczyste otwarcie pracowni biologicznej w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica Nr 1 w Kutnie. W wydarzeniu uczestniczył Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski.

Ważna inwestycja w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym

Modernizacja warta ponad 7 milionów złotych odmieni funkcjonowanie szpitala.

Starostowie podpisali deklarację powołania RPU

Rzecznik Praw Ucznia miałby się pojawić w każdej szkole powiatowej.

Lokalne POZ otrzymały środki ochronne

Do placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) trafiły materiały zabezpieczające przed COVID-19.

15 września przekazano lokalnym POZ środki ochronne, które Powiat otrzymał od Rządowej Agencji Rezerw Materiałowych. Z magazynu Referatu Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Kutnie do 30 przychodni trafiło 15.000 sztuk półmasek filtrujących FFP2, 1.253 kartonów rękawic nitrylowych, 1.250 sztuk gogli ochronnych,  8.800 sztuk fartuchów medycznych oraz 324 pięciolitrowych opakowań płynu do dezynfekcji.

W przekazaniu materiałów placówkom uczestniczyła Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego – Jolanta Pietrusiak:

Chcąc zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo osób pracujących w przychodniach znajdujących się na terenie Powiatu Kutnowskiego oraz pacjentów tychże przychodni, przekazaliśmy placówkom m.in. półmaski filtrujące, gogle ochronne, fartuchy oraz płyny do dezynfekcji – mówi Jolanta Pietrusiak – Ważne abyśmy ciągle dbali o warunki sanitarne. Dzięki takim działaniom wirus jak najmniej się rozprzestrzenia. Chcemy by najbliższa fala zakażeń w naszym regionie była jak najmniejsza.

Warto przypomnieć, że środki ochronne przed rozpoczęciem roku szkolnego trafiły także do powiatowych szkół.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-09-16 09:02przez:
Opublikowano:2021-09-16 09:03przez: Paweł Albiniak
Podmiot udostępniający: Starostwo Powiatowe w Kutnie
Odwiedziny:555

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo