Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Podziękowania za bohaterskie czyny

Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski razem z Komendantem Powiatowym Policji w Kutnie insp. Dariuszem Walichnowskim i przedstawicielami gmin podziękował osobom, które dokonały obywatelskich ujęć w ostatnim czasie na terenie powiatu kutnowskiego.

Otwarcie pracowni biologicznej w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica Nr 1 w Kutnie

W czwartek 8 września odbyło się uroczyste otwarcie pracowni biologicznej w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica Nr 1 w Kutnie. W wydarzeniu uczestniczył Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski.

Ważna inwestycja w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym

Modernizacja warta ponad 7 milionów złotych odmieni funkcjonowanie szpitala.

Starostowie podpisali deklarację powołania RPU

Rzecznik Praw Ucznia miałby się pojawić w każdej szkole powiatowej.

Dożynki Gminne w Krośniewicach

Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego oraz Tomasz Marciniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego obecni byli w niedzielę na Dożynkach Gminno-Parafialnych w Gminie Krośniewice, na Kopach. Wydarzenie objęte było Patronatem Honorowym Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski.

Na wydarzeniu byliśmy również z naszym stoiskiem plenerowym w którym rozdawaliśmy balony, gadżety, lizaki oraz jabłka.
 
Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w intencji rolników w kościele parafialnym w Krośniewicach, po mszy odbył się przejazd korowodu dożynkowego na plac dożynkowy przy OSP Kopy. Tam rozpoczęły się tradycyjne obrzędy przekazania chleba oraz wieńcy i koszy dożynkowych, następnie nadszedł czas na podziękowania rolnikom.
 
W imieniu Daniela Kowalika, Starosty Kutnowskiego list dziękujący rolnikom odczytał Tomasz Marciniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego.
 
- Drodzy Rolnicy! Święto Plonów to ważny dzień dla mieszkańców gminy Krośniewice, głęboko zakorzeniony w duchowości naszego Narodu. Zgodnie z wielowiekową tradycją dożynki są świętem zbiorów zbóż, owoców i warzyw oraz podziękowaniem Bogu za uzyskane plony. Uroczysty charakter obrzędów, bliskość tradycji oraz poczucie dobrze spełnionego obowiązku wzmacniają więź wspólnoty i tożsamość ludzi wsi. To radosne zwieńczenie całorocznego trudu wszystkich, którzy parają się uprawą ziemi. To święto szczególne, ponieważ rolnictwo jest podstawą gospodarki Powiatu Kutnowskiego. Dzisiejsza uroczystość jest doskonałą okazją by podziękować wszystkim gospodarzom za ich codzienny trud, który nie zawsze jest doceniany i należycie wynagradzany. O wielkim sensie ludzkiej pracy mówią z dumą tu prezentowane bochny chleba i dożynkowe wieńce. Drodzy Rolnicy! Życzę Wam satysfakcji z wykonywanej pracy, siły do stawiania czoła wszelkim trudom i jeszcze raz pragnę wyrazić moje uznanie za Wasz wysiłek oraz pielęgnowanie tradycji i umiłowanie naszej małej Ojczyzny. Niech ten dzień Dożynek będzie ukoronowaniem całego roku pracy rolnika i jego bliskich, niech przyniesie odpoczynek i radość – brzmiał list Daniela Kowalika, Starosty Kutnowskiego, odczytany przez Tomasza Marciniaka.
 
Następnie na scenie rozpoczęły się występy. Jako pierwszy zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca Łódź, występ połączony był z animacjami dla publiczności. Następnie wystąpili: Orkiestra Dęta z Krośniewic, Baciary, Krośniewiacy i MałYzDużyM.
Wydarzenie zakończyła zabawa tanczna z zespołem Rocco Band.
 
Tomasz Marciniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego zorganizował konkurs dla dzieci w którym do wygrania była profesjonalna piłka. Nagrodę główną oraz nagrody pocieszenia wręczył razem z Tomaszem Walczewskim, Członkiem Zarządu Powiatu Kutnowskiego.
 
Na uczestników ponadto czekały pyszności od Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Krośniewice, dmuchańce, trampoliny, stoiska z maskotkami do wygrania, stoiska z obwarzankami i zabawkami, stoisko Fundacji Niebieski Wiatrak, grill oraz stoisko gminy Krośniewice.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-09-12 09:46przez:
Opublikowano:2022-09-05 11:05przez: Paweł Albiniak
Podmiot udostępniający: Starostwo Powiatowe w Kutnie
Odwiedziny:52

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo