Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Podziękowania za bohaterskie czyny

Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski razem z Komendantem Powiatowym Policji w Kutnie insp. Dariuszem Walichnowskim i przedstawicielami gmin podziękował osobom, które dokonały obywatelskich ujęć w ostatnim czasie na terenie powiatu kutnowskiego.

Otwarcie pracowni biologicznej w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica Nr 1 w Kutnie

W czwartek 8 września odbyło się uroczyste otwarcie pracowni biologicznej w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica Nr 1 w Kutnie. W wydarzeniu uczestniczył Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski.

Ważna inwestycja w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym

Modernizacja warta ponad 7 milionów złotych odmieni funkcjonowanie szpitala.

Starostowie podpisali deklarację powołania RPU

Rzecznik Praw Ucznia miałby się pojawić w każdej szkole powiatowej.

Dzieci z "Jedynki" odwiedziły Starostwo

Dziś odwiedziły nas dzieci z klasy 3c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie. Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski oraz Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego pokazali dzieciom Starostwo Powiatowe w Kutnie oraz przeprowadzili wraz z dzieciakami sesję Rady Powiatu.

- Zaczęliśmy od wyświetlenia spotu promującego Powiat. Następnie wybraliśmy Prezydium i rozpoczęliśmy obrady. Dzieciaki na chwilę mogły poczuć się jak Radni Powiatowi. Tematem naszej sesji była pomoc zwierzętom w zimę – mówi Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski.
Dzieci chętnie brały udział w dyskusji i głosowaniu. Sesja rozpoczęła się - tak jak każda Sesja Rady Powiatu - od Hymnu Polski, a następnie rozpoczęła się dyskusja.
 
- Dzieciaki dyskutowały na tematy takie jak opiekowanie się zwierzętami zimą, dokarmianie ptaków zimą oraz organizowanie zbiórek żywności dla zwierząt. Zaangażowanie dzieci w dyskusję było niesamowite, wszystkie z chęcią głosowały i podawały argumenty - relacjonuje Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.
 
- Dla dzieciaków mieliśmy również konkursy z wiedzy o Powiecie w których wygrać można było czapeczki. Były oczywiście balony, inne drobne upominki oraz słodkości – dodaje Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.
 
Na zakończenie dzieci zostały oprowadzone po Starostwie oraz każde z nich mogło usiąść na miejscu Starosty i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
- To było przemiłe spotkanie, dziękujemy za odwiedziny – podsumowuje Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-10-04 09:25przez:
Opublikowano:2022-09-29 09:30przez: Paweł Albiniak
Podmiot udostępniający: Starostwo Powiatowe w Kutnie
Odwiedziny:116

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo