Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Starostwo Powiatowe w Kutnie - 160. rocznica Powstania Styczniowego – obchody Powiatowe.

Informacje

Podziękowania za bohaterskie czyny

Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski razem z Komendantem Powiatowym Policji w Kutnie insp. Dariuszem Walichnowskim i przedstawicielami gmin podziękował osobom, które dokonały obywatelskich ujęć w ostatnim czasie na terenie powiatu kutnowskiego.

Otwarcie pracowni biologicznej w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica Nr 1 w Kutnie

W czwartek 8 września odbyło się uroczyste otwarcie pracowni biologicznej w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica Nr 1 w Kutnie. W wydarzeniu uczestniczył Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski.

Ważna inwestycja w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym

Modernizacja warta ponad 7 milionów złotych odmieni funkcjonowanie szpitala.

Starostowie podpisali deklarację powołania RPU

Rzecznik Praw Ucznia miałby się pojawić w każdej szkole powiatowej.

160. rocznica Powstania Styczniowego – obchody Powiatowe.

Powstanie Styczniowe 1863 w Powiecie Kutnowskim. Obchody 160. rocznicy
- Serdecznie zapraszam na Powiatowe obchody 160. rocznicy Powstania Styczniowego bowiem tegoroczny program jest bardzo bogaty. Pierwszym wydarzeniem jest Msza Święta w Głogowcu i koncert pieśni patriotycznych. Ponadto zawody, prelekcje, wycieczka i konkursy. By uczcić pamięć poległych w Powstaniu Styczniowym przeprowadzimy symboliczną akcję wieszania kokard powstańczych oraz zapalania zniczy na mogiłach. W konkursie wiedzy o Powstaniu Styczniowym dla szkół średnich udział wezmą placówki dla których organem prowadzącym jest Powiat Kutnowskim. – mówi Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski.
- Obchody rozpoczną się Mszą Świętą w Głogowcu, 29 stycznia o godzinie 10:00, a następnie odbędzie się koncert pieśni patriotycznych przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie. W planach mamy także konkursy wiedzy o Powstaniu Styczniowym dla szkół średnich i podstawowych, konkurs fotograficzny, prelekcje, wycieczkę po Powiecie w miejsca związane z Powstaniem Styczniowym. W Żychlinie zorganizowane są także zawody strzeleckie. Program jest bardzo bogaty i zapraszam serdecznie do uczczenia rocznicy razem z nami. Konkurs fotograficzny zachęca do poznania miejsc, w sposób artystyczny, związanych z Powstaniem Styczniowym w Powiecie Kutnowskim – mówi Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.
- Zdecydowaliśmy się na obchody właśnie Powstania Styczniowego bowiem było to jedno z największych Powstań i miało charakter specyficzny, rozpoczęło się politycznie. Do konkursu z wiedzy o Powstaniu Styczniowym dla szkół podstawowych wybraliśmy te szkoły, które noszą imię nawiązujące do Powstania bądź są najmniejsze w gminie. Konkursy poprzedzi prelekcja w dniu 16 lutego. Zawody strzelectwa sportowego w Żychlinie odbywają się już od dłuższego czasu i skupiają dużą ilość zawodników, nawet do 100 osób. Każdy może przyjść i powalczyć, do czego zachęcam. Konkursy zorganizowane z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego dotyczą wydarzeń na terenie Powiatu Kutnowskiego. Wycieczka jest ogólnodostępna, niebawem zostaną podane szczegóły zapisów. Wycieczka jest bezpłatna, po terenie Powiatu Kutnowskiego do miejsc związanych z Powstaniem Styczniowym. W programie wycieczki będzie także mini turniej strzelecki z pistoletów pneumatycznych oraz ognisko. Zapraszam serdecznie. – dodaje Marek Drabik Radny Rady Powiatu Kutnowskiego.
Program wydarzeń:
- Msza Święta w Głogowcu i składanie kwiatów na grobie Powstańca (29.01.2023r., 10:00)
- Koncert pieśni patriotycznych (po mszy)
- Konkurs z wiedzy o Powstaniu Styczniowym dla szkół średnich (17.02.2023r.)
- Konkurs z wiedzy o Powstaniu dla szkół podstawowych (24.02.2023r.)
- Rozwieszanie kokard i zapalenie zniczy na mogiłach powstańczych
- Zawody strzelectwa sportowego (4.02.2023r., Zespół Szkół w Żychlinie)
- Konkurs fotografii artystycznej miejsc związanych z Powstaniem (do 5.03.2023r.)
- Prelekcja dotycząca Powstania w Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach oraz mgr. Marka Drabika
- Koncert pieśni patriotycznych (po prelekcji)
- Bezpłatna wycieczka do miejsc związanych z Powstaniem Styczniowym (zgłoszenia do 10.03.2023r. w Starostwie Powiatowym w Kutnie w Referacie Promocji i Informacji, więcej informacji pod nr. 24 355 47 41)

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-01-26 14:27przez:
Opublikowano:2023-01-26 14:30przez: Aleksandra Zielińska
Podmiot udostępniający: Starostwo Powiatowe w Kutnie
Odwiedziny:102

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo