Starostwo Powiatowe w Kutnie

Miś Wojtek pomaga zbierać nakrętki

Miś Wojtek – pojemnik na nakrętki stanął pod Wydziałem Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska przy ul. Królowej Jadwigi 7 i z chęcią przyjmie zalegające w Waszych domach/piwnicach/garażach plastikowe nakrętki.
 
- Zachęcamy do zbierania, oddawania nakrętek i pomagania. Im większa ilość nakrętek, tym większa pomoc dla osób niepełnosprawnych. Dziękujemy Klub Gazety Polskiej Krośniewice za pomoc przy tej wspaniałej inicjatywie. – mówi Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.
 
Krótko o historii Misia Wojtka.
 
Wszystko rozpoczęło się w momencie, gdy mały niedźwiadek został adoptowany i wzięty pod opiekę przez żołnierzy 22 Kompanii Zaopatrzenia Artylerii w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa. W jednostce nadano mu stopień kaprala. Miś Wojtek wraz z Jednostką przeszedł cały szlak bojowy z Iranu aż do Wielkiej Brytanii. Brał również udział w bitwie o Monte Cassino.
 
- Miś Wojtek zachęca do pomagania. Zapraszam serdecznie do włączenia się w zbiórkę nakrętek i tym samym niesienia pomocy. To bardzo ważne – mówi Elżbieta Milczarska, Radna Rady Powiatu Kutnowskiego.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-07-29 09:18przez:
Opublikowano:2022-07-27 09:20przez: Paweł Albiniak
Podmiot udostępniający: Starostwo Powiatowe w Kutnie
Odwiedziny:81

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.