Starostwo Powiatowe w Kutnie

Utworzenie grupy przedszkolnej „Jagódki” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie

Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski razem ze Zbigniewem Linkowskim, Wiceprzewodniczącym Sejmiku Wojewódzkiego w Łodzi odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Kutnie, w którym powstanie punkt przedszkolny.

Projekt pn.: „Utworzenie grupy przedszkolnej „Jagódki” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
 
- Punkt przedszkolny w naszym powiecie był bardzo potrzebny, wielu rodziców pytało kiedy takowy powstanie. Bardzo się cieszę, że już od września będzie możliwość przyjmowania dzieci w wieku przedszkolnym do Ośrodka. Będzie oddzielne wejście oraz oddzielne pomieszczenia w których rozpoczną się niebawem remonty – mówi Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski.
 
Dofinansowanie na powstanie punktu przedszkolnego to kwota 510 000 złotych, a wkład własnych wyniósł 90 000 złotych.
Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski oraz Zbigniew Linkowski, , Wiceprzewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego w Łodzi obejrzeli sale w których powstanie przedszkole oraz poznali plany na nowe, oddzielne wejście do punktu przedszkolnego. Następnie rozmawiano o pracach jakie zostaną wykonane oraz obejrzano archiwalny układ budynku.
 
- Cieszę się, że projekt zakładający utworzenie punktu przedszkolnego powiódł się pomyślnie. Pozostają remonty i oczekiwanie na uroczyste otwarcie i przyjęcie dzieci – mówił Zbigniew Linkowski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego w Łodzi.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-08-16 14:14przez:
Opublikowano:2022-08-01 14:55przez: Paweł Albiniak
Podmiot udostępniający: Starostwo Powiatowe w Kutnie
Odwiedziny:505

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.