Starostwo Powiatowe w Kutnie

Podziękowania za bohaterskie czyny

Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski razem z Komendantem Powiatowym Policji w Kutnie insp. Dariuszem Walichnowskim i przedstawicielami gmin podziękował osobom, które dokonały obywatelskich ujęć w ostatnim czasie na terenie powiatu kutnowskiego.

Szef kutnowskiej komendy podkreślił, jak ważne jest dla Policji każde wsparcie w policyjnych działaniach ze strony lokalnej społeczności. Słowa podziękowania i gratulacje płynęły również od przedstawicieli samorządów, którzy podkreślali, że taka postawa buduje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.
 
- Dziękuję za czujność i gratuluję zaangażowania oraz obywatelskiej odwagi. Wasze zachowanie jest godne naśladowania, jesteście przykładem dla mieszkańców Powiatu Kutnowskiego – mówił Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski.
 
- Każde wsparcie w policyjnych działaniach ze strony lokalnej społeczności jest dla nas bardzo ważne, ale przede wszystkim buduje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania oraz przestrzeni publicznej – mówił insp. Dariusz Walichnowski.
 
- Pamiętajmy o tym, że jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, dokonuje na naszych oczach przestępstwa poinformujmy o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji – mówiła kom. Edyta Machnik

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-09-12 09:48przez:
Opublikowano:2022-09-07 10:59przez: Paweł Albiniak
Podmiot udostępniający: Starostwo Powiatowe w Kutnie
Odwiedziny:3316

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.