Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Starostwo Powiatowe w Kutnie - OIOM w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym oficjalnie otwarty!

Informacje

Podziękowania za bohaterskie czyny

Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski razem z Komendantem Powiatowym Policji w Kutnie insp. Dariuszem Walichnowskim i przedstawicielami gmin podziękował osobom, które dokonały obywatelskich ujęć w ostatnim czasie na terenie powiatu kutnowskiego.

Otwarcie pracowni biologicznej w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica Nr 1 w Kutnie

W czwartek 8 września odbyło się uroczyste otwarcie pracowni biologicznej w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica Nr 1 w Kutnie. W wydarzeniu uczestniczył Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski.

Ważna inwestycja w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym

Modernizacja warta ponad 7 milionów złotych odmieni funkcjonowanie szpitala.

Starostowie podpisali deklarację powołania RPU

Rzecznik Praw Ucznia miałby się pojawić w każdej szkole powiatowej.

OIOM w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym oficjalnie otwarty!

OIOM w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym oficjalnie otwarty!

Dziś w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym odbyła się konferencja prasowa na przebudowanym i rozbudowanym oddziale Intensywnej Terapii (OIOM). Podczas konferencji zaprezentowano oddział oraz uroczyście przecięto wstęgę.
- Jest to kluczowa inwestycja jeśli chodzi o tę kadencję Powiatu Kutnowskiego bowiem wszyscy pamiętamy, że w 2018 roku było ogromne zagrożenie zamknięcia całego szpitala ze względu na uchybienia jakie były w ówczesnym oddziale Intensywnej Terapii. Była to ogromna batalia, by pozyskać środki na tę przebudowę. Ogromne podziękowania dla naszych parlamentarzystów Posłanki Joanny Lichockiej oraz Senatora Przemysława Błaszczyka, którzy pomogli nam uzyskać środki na przebudowę OIOMu. Gdyby nie Wasza pomoc szpital mógłby już nie funkcjonować. Inwestycja się udała, mamy teraz nowoczesny sprzęt i nowoczesny oddział – mówił Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski.
- To była bardzo ważna inwestycja i bardzo się cieszę, że mogłam pomóc wspierać jej zrealizowanie. Jest to niezwykle potrzebne dla mieszkańców Kutna. Sprawa szpitala, zrobienia nowoczesnego oddziału była priorytetem tej kadencji. Dzięki programom rządowym udało się zrealizować inwestycję i uzyskać dofinansowanie w wysokości 7 milionów złotych. Jest to budujące, że szpital dzięki temu staje się nowoczesną placówką, służącą ludziom. Będziemy wspierać kolejne projekty – mówiła Joanna Lichocka Poseł na Sejm RP.
- Wyjątkowa chwila na którą wielu czekało, bardzo ważna dla mieszkańców Powiatu Kutnowskiego. Gratuluję i życzę, by ten oddział był zawsze w gotowości i służył ludziom – dodawał Przemysław Błaszczyk Senator RP.
- Ta inwestycja to była praktycznie budowa nowego oddziału Intensywnej Terapii. Wszystko co tutaj państwo widzą było zbudowane od podstaw. Oddział Intensywnej Terapii ma 6 łóżek, 4 łóżka wybudzeniowe, izolatka oraz pomieszczenia dla personelu medycznego. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę inwestycję – dodał Artur Gur Prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-01-11 10:09przez:
Opublikowano:2023-01-11 10:10przez: Aleksandra Zielińska
Podmiot udostępniający: Starostwo Powiatowe w Kutnie
Odwiedziny:1735

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo