Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Starostwo Powiatowe w Kutnie - Ważna inwestycja w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym

Informacje

Podziękowania za bohaterskie czyny

Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski razem z Komendantem Powiatowym Policji w Kutnie insp. Dariuszem Walichnowskim i przedstawicielami gmin podziękował osobom, które dokonały obywatelskich ujęć w ostatnim czasie na terenie powiatu kutnowskiego.

Otwarcie pracowni biologicznej w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica Nr 1 w Kutnie

W czwartek 8 września odbyło się uroczyste otwarcie pracowni biologicznej w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica Nr 1 w Kutnie. W wydarzeniu uczestniczył Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski.

Ważna inwestycja w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym

Modernizacja warta ponad 7 milionów złotych odmieni funkcjonowanie szpitala.

Starostowie podpisali deklarację powołania RPU

Rzecznik Praw Ucznia miałby się pojawić w każdej szkole powiatowej.

Ważna inwestycja w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym

Modernizacja warta ponad 7 milionów złotych odmieni funkcjonowanie szpitala.

5 października podczas konferencji prasowej podpisano umowę pomiędzy Starostwem Powiatowym w Kutnie, a firmą SKB S.A. na odbudowę Oddziału Intensywnej Terapii w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym Sp. z o.o.

Remont jest wręcz konieczny i bez tego szpital miałby bardzo utrudnione działanie, a wręcz może nawet nie byłoby to możliwe. Obecnie istniejący oddział jest mocno przestarzały i nie spełnia standardów wymaganych przez sanepid czy ministerstwo zdrowia. - mówił prezes KSS Sp. z o.o., Artur Gur.

Chciałbym z tego miejsca podziękować parlamentarzystom, którzy przyczynili się do tego niebagatelnego sukcesu jakim jest remont najważniejszego oddziału w Kutnowskim Szpitalu. Dziękuję Pani poseł Joannie Lichockiej oraz Panu senatorowi Przemysławowi Błaszczykowi, dzięki waszej pracy mieszkańcy będą mogli czuć się bezpieczniej. - mówił podczas konferencji Starosta Kutnowski, Daniel Kowalik.

Panie starosto, nie ma za co dziękować. To jest nasza praca, od tego są parlamentarzyści, żeby wspierać region z którego kandydowali i z którego reprezentują swoich wyborców – odpowiedziała Joanna Lichocka, posłanka na sejm RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Środki te pochodzą z Funduszu Inwestycji Lokalnych i jest to ponad 7,4 mln złotych. Zadanie dotyczące przebudowy oddziału opiewa na 5,5 mln złotych - dodaje Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski - Pozostała kwota zostanie przeznaczona na zakup sprzętu do OIOM-u. 

Inwestycja ma trwać 2 lata. Podzielona zostanie na dwa etapy:

  • Pierwszy etap to część typowo budowlana, planowane zakończenie etapu - koniec 2021r.
  • drugi etap to całkowite wyposażenie oddziału. Planowany przebieg I kwartał 2022r.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-10-12 13:15przez:
Opublikowano:2021-10-12 13:16przez: Paweł Albiniak
Podmiot udostępniający: Starostwo Powiatowe w Kutnie
Odwiedziny:4276

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo