Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Podziękowania za bohaterskie czyny

Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski razem z Komendantem Powiatowym Policji w Kutnie insp. Dariuszem Walichnowskim i przedstawicielami gmin podziękował osobom, które dokonały obywatelskich ujęć w ostatnim czasie na terenie powiatu kutnowskiego.

Otwarcie pracowni biologicznej w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica Nr 1 w Kutnie

W czwartek 8 września odbyło się uroczyste otwarcie pracowni biologicznej w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica Nr 1 w Kutnie. W wydarzeniu uczestniczył Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski.

Ważna inwestycja w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym

Modernizacja warta ponad 7 milionów złotych odmieni funkcjonowanie szpitala.

Starostowie podpisali deklarację powołania RPU

Rzecznik Praw Ucznia miałby się pojawić w każdej szkole powiatowej.

Z rodziną raźniej - projekt promujący rodzicielstwo zastępcze

Powiat Kutnowski  w ramach zadania „z rodziną raźniej”, finansowanego z budżetu Województwa Łódzkiego, wspiera i promuje rodzicielstwo zastępcze.

Do pełnego i harmonijnego kształtowania swojej osobowości dziecko potrzebuje odpowiedniego środowiska rodzinnego. Rodzina zastępcza tymczasowo opiekuje się i wychowuje dzieci, które z przyczyn losowych zostały osierocone, odrzucone lub których rodzice biologiczni nie są w stanie zapewnić im bezpieczeństwa i opieki. W celu przybliżenia problematyki powstał również spot promocyjny, w którym wystąpiła jedna z rodzin zastępczych.

Jak mówi Pani Bożena Ogłoszka, prowadząca zawodową rodzinę zastępczą, tylko na początku miała obawy czy sobie poradzą. Cieszy się, że pokonała własny strach dając dzieciom bezpieczeństwo i szansę na normalny dom. Zwykła mówić, że najlepszą rekompensatą jej codziennych trosk jest uśmiech dziecka.

Rodzina zastępcza to misja, którą może podjąć każdy z nas. To tymczasowa rodzina dla dzieci, które potrzebują wsparcia, ciepła, bezpieczeństwa, zaufania i miłości. Decydując się na ten krok, nie pozostajesz sam, wspieramy rodziny zastępcze przez cały okres jej funkcjonowania. – mówi Wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska.  

Jeśli chcesz stworzyć rodzinę zastępczą dla dzieci tymczasowo pozbawionych rodziców, zadzwoń pod numer 24 355 47 50.

Zatrzymaj się, obejrzyj spot, przemyśl…

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-10-05 14:26przez:
Opublikowano:2022-10-05 14:33przez: Paweł Albiniak
Podmiot udostępniający: Starostwo Powiatowe w Kutnie
Odwiedziny:117

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo